O nás


Zde nalezneš stručnou historii serveru, ale i naši filozofii a technické informace našeho zázemí

Stručná historie našeho serveru

Server MCJabko vznikl již v roce 2012 jako server pro pár lidí. Až v roce 2014 byl znovu otevřen. Jeho majitel byl tenkrát Grip2012. Server fungoval na snapshotu verze 1.8 a dosáhl celkem slušného úspěchu. Server byl uzavřen v roce 2016.

Ale od října roku 2017…

Je opět v chodu pod mým vedením. Server hostujeme na VPS serveru u společnosti Contabo.

Rok radosti a smutku…

Návštěvnost na serveru roste a klesá jako na horské dráze. Někdy se dokonce dostaneme na plné sloty. Bohužel kolem května roku 2018 hráčů na server rapidně ubývá a server tak upadá v zapomnění. O prázdninách jsme se přesunuli na vlastní hardware a snížily jsme tak náklady na server.

Úpadek, zapomenutí a možná kdo ví?

Bohužel ani v roce 2019 se situace na serveru nezlepšuje, ba naopak zhoršuje server je chvílemi dokonce prázdný. Ale kdo ví… co se letos ještě stane…

Krize

Konec roku 2019 a následující začátek roku 2020 byl pro náš server velice dynamickým a bouřlivím obdobím. Vznikalo a zaniklo mnoho projektů a někdy se dokonce stahovala mračna nad budoucností celého serveru. Po roztříšťení A-teamu se po dlouhou dobu starala o server pouze dvojice majitel a Hl.Adminka. Návštěvnost serveru se ale díky jejich schopnostem dařilo stabilně držet. Následný nábor situaci bohužel na dlouhou dobu nevyřešil. Po odchodu dvou členů vypadala situace zase pochmurně. S příchodem koronavirové krize se však na server přivalilo kvantum nových hráčů. Komunita rostla, usadila se zde příjemná parta zatvrzelých hráčů, a A-team se rozrostl o několik schopných a přátelských lidí. S postupným odezněním krize světové se však hráčská komunita pochopitelně začala zmenšovat.. Avšak s příchodem 1.16 se znovu svítá na lepší časy.

Naše zázemí

Hlavní server „Rage“ je do posledního šroubku náš. Není pouze pronajatý. Uložený ho máme v kvalitním datacentru společnosti Tennet, která nám zajišťuje konektivitu 100Mbps/100Mbps. Databáze a web hostujeme v cloudu z důvodů šetření nákladů.

🖥 Rage

CPU: Ryzen 3 [email protected],3Ghz

RAM: DDR4 32GB

Disk: NVMe SSD 512GB (SW-Raid 1)


Hlavní server

🖥 Hope

CPU: Ryzen 7 3700X

RAM: DDR4 32GB

Disk: NVMe SSD 1TB (SW-Raid 1)


Záložní server

☁ Cloud server1

CPU: 2x 2,7Ghz

RAM: DDR4 4GB

Disk: NVMe SSD 40GB


Web a databáze

☁ Cloud server2

CPU: 3x 2,7Ghz

RAM: DDR4 8GB

Disk: NVMe SSD 80GB


Databáze coreprotect

☁ Backup server

CPU: 6x

RAM: DDR4 20GB

Disk: 1TB HDD


Zálohy