O nás

Zde nalezneš stručnou historii serveru, naši filozofii a další zajímavosti.

Stručná historie našeho serveru

Server MCJabko vznikl již v roce 2012 jako server pro pár lidí. Až v roce 2014 byl znovu otevřen. Jeho majitel byl tenkrát Grip2012. Server fungoval na snapshotu verze 1.8 a dosáhl celkem slušného úspěchu. Server byl uzavřen v roce 2016.

Ale od října roku 2017…

Je opět v chodu pod mým vedením. Server hostujeme na VPS serveru u společnosti Contabo.

Rok radosti a smutku…

Návštěvnost na serveru roste a klesá jako na horské dráze. Někdy se dokonce dostaneme na plné sloty. Bohužel kolem května roku 2018 hráčů na server rapidně ubývá a server tak upadá v zapomnění. O prázdninách jsme se přesunuli na vlastní hardware a snížily jsme tak náklady na server.

Úpadek, zapomenutí a možná kdo ví?

Bohužel ani v roce 2019 se situace na serveru nezlepšuje, ba naopak zhoršuje server je chvílemi dokonce prázdný. Ale kdo ví… co se letos ještě stane…

Krize

Konec roku 2019 a následující začátek roku 2020 byl pro náš server velice dynamickým a bouřlivím obdobím. Vznikalo a zaniklo mnoho projektů a někdy se dokonce stahovala mračna nad budoucností celého serveru. Po roztříšťení A-teamu se po dlouhou dobu starala o server pouze dvojice majitel a Hl.Adminka. Návštěvnost serveru se ale díky jejich schopnostem dařilo stabilně držet. Následný nábor situaci bohužel na dlouhou dobu nevyřešil. Po odchodu dvou členů vypadala situace zase pochmurně. S příchodem koronavirové krize se však na server přivalilo kvantum nových hráčů. Komunita rostla, usadila se zde příjemná parta zatvrzelých hráčů, a A-team se rozrostl o několik schopných a přátelských lidí. S postupným odezněním krize světové se však hráčská komunita pochopitelně začala zmenšovat.. Avšak s příchodem 1.16 se znovu svítá na lepší časy.

Nová etapa

Náš server vlastní krizi ustál, hráčů je a bylo mnoho a každým dnem k nám zavítalo destísky zajímavých lidí. Avšak jak to již v životě chodí, nic nemůže zůstat věčně. S příchodem nové verze (1.17) jsme jabko poposunuli zase dál. Přidali jsme zbrusu nový Anarchy server, který využívá novinek z 1.17 a dokonce s pomocí datapacku s lush caves dokáže již těď přinést zážitek podobný slibované 1.18