O nás

Na serveru hraje právě 0 hráčů

Něco málo z historie...

Server MCJabko vznikl již v roce 2012 jako server pro pár lidí. Až v roce 2014 byl znovu otevřen. Jeho majitel byl tenkrát Grip2012. Server fungoval na snapshotu verze 1.8 a dosáhl celkem slušného úspěchu. Server byl uzavřen v roce 2016.

Ale od října roku 2017...

Je opět v chodu pod mým vedením. Server hostujeme na VPS serveru u společnosti Contabo.

Rok radosti a smutku...

Návštěvnost na serveru roste a klesá jako na horské dráze. Někdy se dokonce dostaneme na plné sloty. Bohužel kolem května roku 2018 hráčů na server rapidně ubývá a server tak upadá v zapomnění. O prázdninách jsme se přesunuli na vlastní hardware a snížily jsme tak náklady na server.

Upadek, zapomenutí a možná kdo ví?

Bohužel ani v roce 2019 se situace na serveru nezlepšuje ba naopak zhoršuje server je chvílemi dokonce prázdný. Ale kdo ví... co se letos ještě stane...

Něco zlé je pro něco dobré

V červnu roku 2019 jsme udělali wipe celého server, poučily se z chyb a začali od znova na nové mapě. Začali jsme na verzi 1.14, bohužel vlivem její neoptimalizaci se server extrémně lagoval. Lagy ustaly až někdy srpnu po prázdninovém návalu hráčů kdy nám občas nestačilo ani 35 slotů. Po prázdninách server celkem drží přes víkendy se návštěnost dostává 27 hráčů. Doufáme že to vydrží co nejdéle

Náše zázemí

Jdeme si vlastní cestou...

Náš server neběží u žádného hostingu. Hostujeme si ho sami v naši serverovně! Celá serverovna vyrdží bez proudu cca 30min. což při většině výpadcích bohatě stačí. Co se týče připojení tak bohužel zde není možnost optického připojení proto jsme připojení "vzduchem", ale pro naše je rychlost i tak dostatečná. Server je také každý den v 5:00 zálohován na odělený server.

Dell PowerEdge R710

  • 36GB RAM

  • 2x Intel Xeon E5620 2,40Ghz

  • 1TB HDD, 2TB HDD, 120GB SSD

  • Využití zálohovací server, Teamspeak, MySQL.

MCJabko SuperServer 2019

  • 16GB RAM

  • Intel i7 4770S 3,90Ghz

  • 240GB SSD (Raid 1)

  • Na tomhle "železe" frčí náš server.

Kontaktuj nás!

Email: info@mcjabko.cz